Wiarygodność

Transition Technologies kontynuuje ekspansję zagraniczną i inwestuje we francuska firmę IT

Transition Technologies kontynuuje ekspansję zagraniczną i inwestuje we francuska firmę IT
Informacja prasowa Warszawa, 27.03.2018 r. Grupa Kapitałowa Transition Technologies (GK TT) – polski lider IT w obszarze energii, gazu i przemysłu, rozwija zagraniczną sieć biur

Informacja prasowa
Warszawa, 27.03.2018 r.

Grupa Kapitałowa Transition Technologies (GK TT) – polski lider IT w obszarze energii, gazu i przemysłu, rozwija zagraniczną sieć biur i spółek partnerskich. Spółka Transition Technologies PSC, wchodząca w skład GK TT, zakupiła udziały
w FlexThings SAS, francuskiej firmie technologicznej, dostarczającej rozwiązania
z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) oraz Rozszerzonej Rzeczywistości.

Zarówno Transition Technologies PSC, jak i FlexThings SAS od kilku lat specjalizują się
w zakresie tworzenia nowatorskich rozwiązań oraz systemów informatycznych. Decyzja
o nabyciu udziałów przez polską spółkę podyktowana została rozwojem kanału sprzedaży,
a także umocnieniem pozycji GK TT na francuskim rynku.

– Po kilku latach współpracy, opierającej się na dostawach z Polski, zdecydowaliśmy się na bardziej zdecydowane działanie, które rozwinie kanały sprzedaży i pozwoli umożliwi nam bezpośrednią obecność we Francji. Aktywnie działamy w sektorze przemysłowym, dostarczając najnowsze technologie w oparciu o Internet Rzeczy, czy Rozszerzoną Rzeczywistość. Tym samym dostrzegamy ich ogromny potencjał wzrostowy. Na konkurencyjnym rynku francuskim niezbędne jest ofertowanie usług jako lokalna, francuskojęzyczna organizacja – mówi Szymon Bartkowiak Prezes Zarządu Transition Technologies PSC.
Francuska spółka nie jest pierwszą zagraniczną organizacją, w którą zainwestowała GK Transition Technologies. Spółka posiada również biura inżynierskie, developerskie,
a także sprzedażowe w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. Spółka współpracuje z największymi światowymi korporacjami przemysłowymi, corocznie notując dynamiczne zwiększanie sprzedaży w segmencie informatycznych usług outsourcingowych i Managed Services. W szybkim tempie rozwija się także działalność GK TT w Polsce, gdzie sieć 12-stu już biur pozwala spółce sukcesywnie zwiększać poziom zatrudnienia.

Pomimo trudności na wewnętrznym rynku IT i problemów wielu firm informatycznych opierających swój model biznesowy na zamówieniach sektora publicznego, to właśnie polska myśl technologiczna staje się „krajowym dobrem eksportowym”. Najlepsze polskie przedsiębiorstwa IT dynamicznie rozwijają się w kierunku firm międzynarodowych, otwierając własne przedstawicielstwa lub inwestując poza granicami kraju.
– Wykorzystujemy elastyczny model rozwoju budując zarówno własne spółki zagraniczne, jak i inwestując w te istniejące już na rynku. Za każdym razem szczególną uwagę zwracamy na właściwą pozycję firmy na lokalnym rynku i zdobyciu gwarantowanych, długoterminowych przychodów. Samodzielna ekspansja zagraniczna jest korzystna, ale wiąże się też z dużym ryzykiem i trudnościami, których nie dostrzegają firmy koncentrujące się na rynku lokalnym – mówi Konrad Świrski, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Transition Technologies.
W przeciwieństwie do sceptycznych nastrojów krajowego rynku IT, plany rozwojowe Grupy Kapitałowej Transition Technologies S.A. zakładają dalszy dynamiczny rozwój i znaczące zwiększenie sprzedaży w 2018 roku.

A to już wiesz?  Grupa Waryński z szerokimi planami inwestycyjnymi

***
O Grupie Kapitałowej Transition Technologies:
Transition Technologies SA – polska grupa kapitałowa skupiająca firmy IT, dostarczająca zaawansowane i nowoczesne rozwiązania dla rynku energii, gazu, przemysłu oraz bioinformatyki. Grupa zapewnia kompleksowy outsourcing usług IT i produkcji oprogramowania dla wielu światowych korporacji. Transition Technologies to lider w zakresie tworzenia i wykorzystania nowoczesnych technologii i rozwiązań IT dla przemysłu oraz serwisu maszyn, zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0.
Zespół firmy tworzą najlepsi eksperci i specjaliści, którzy każdego dnia pracują nad innowacyjnym wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań z pogranicza Internetu Rzeczy, Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości oraz cyberbezpieczństwa. Grupa większość swoich usług świadczy w oparciu o model chmury obliczeniowej.
Grupa Transition Technologies dynamicznie się rozwija, od lat odnotowuje stały wzrost przychodów. Firma posiada w Polsce 12 oddziałów regionalnych, ma także swoje przedstawicielstwa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Malezji. Aktualnie Grupa zatrudnia ponad 1500 pracowników.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy