Wiarygodność

Idealny Samochód Dla Biznesu

Idealny Samochód Dla Biznesu
Warszawa, 28 sierpnia 2017 INFORMACJA PRASOWA CAREFLEET S.A. POSZUKUJE IDEALNYCH SAMOCHODÓW DLA BIZNESU VOLVO XC90 T8 W OCENIE SPECJALISTÓW OD FINANSOWANIA I ZARZĄDZANIA FIRMOWYMI FLOTAMI

Warszawa, 28 sierpnia 2017

INFORMACJA PRASOWA
CAREFLEET S.A. POSZUKUJE IDEALNYCH SAMOCHODÓW DLA BIZNESU
VOLVO XC90 T8 W OCENIE SPECJALISTÓW OD FINANSOWANIA I ZARZĄDZANIA FIRMOWYMI FLOTAMI POJAZDÓW

Bardzo wysoka jakość wykończenia wnętrza, liczne systemy wspomagające kierowcę oraz duża ładowność – to według przedstawicieli firmy Carefleet S.A. specjalizującej się w wynajmie długoterminowym pojazdów główne zalety hybrydowego Volvo XC90 T8. W ramach flotowego testu „Idealny Samochód Dla Biznesu” pracownicy Carefleet sprawdzają wybrane modele aut pod kątem ich atrakcyjności zarówno dla korporacji i dużych przedsiębiorstw, jak i firm z sektora MŚP.

Testując hybrydowe Volvo XC90 T8 przedstawiciele Carefleet zwracali uwagę m.in. na takie aspekty jak wygląd zewnętrzny, wykończenie wnętrza, wyposażenie auta, spalanie, praca podzespołów czy komfort jazdy. W pięciostopniowej skali przyznali XC90 T8 łącznie 4,5 gwiazdki. Ocenę obniżyło przede wszystkim wyższe niż deklarowane przez producenta spalanie. Jednak pomimo tego, w opinii przedstawicieli Carefleet S.A. Volvo XC90 T8 to doskonałe auto dla osób reprezentujących zarząd firmy lub wyższej kadry menadżerskiej w dużych przedsiębiorstwach. Samochód sprawdzi się również w sektorze MŚP, zwłaszcza w mikroprzedsiębiorstwach, gdzie firmowe auto często wykorzystywane jest również do celów prywatnych.
OPINIE PRZEDSTAWICIELI CAREFLEET S.A.
Moje odczucia z jazdy Volvo XC90 T8 są bardzo pozytywne. Pneumatyczne zawieszenie spokojnie wybiera nierówności i pracuje w całkowitej ciszy, a układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny. Potężne rozmiary zewnętrzne auta zapewniają bardzo dużą ilość miejsca wewnątrz, ale mogą stanowić utrudnienie w ruchu miejskim czy podczas parkowania, np. w galeriach handlowych. Bardzo duże wrażenie robi stylistyka i wnętrze auta, a wisienką na torcie jest doskonały zestaw audio.
Krzysztof Rutkowski, Key Account Manager

W ruchu miejskim samochód spisuje się bardzo dobrze. Naszpikowana elektroniką hybryda wspiera kierowcę podczas rutynowych manewrów (asystenci drogowi), zachowując przy tym akceptowalne parametry spalania w odniesieniu do bardzo dużej masy pojazdu. Komfort jazdy jest bardzo wysoki, a wnętrze zostało wykończone z dbałością o każdy detal. Naprawdę czuć, że jest to luksusowy, dodający prestiżu samochód. Łatwa w obsłudze, intuicyjna konsola dotykowa powoduje, że zarządzanie autem jest czystą przyjemnością. Tym samym pojazd nie jest naszpikowany pokrętłami, przyciskami, przełącznikami. Volvo XC90 T8 prowadzi się lekko, a odpowiedni moment obrotowy i moc silnika sprawiają, że wszystkie manewry, z wyprzedzaniem włącznie, wykonuje się płynnie i komfortowo. Czuwający nad kierowcą asystenci pojazdu sprawiają, że ten ma prawo skupić się tylko na przyjemności płynącej jazdy. Niestety, nie ma róży bez kolców – spalanie nawet w trybie hybrydowym i przy spokojnej jeździe jest bardzo wysokie, co przekłada się na relatywnie niewielki zasięg pojazdu. Może to stanowić pewnego rodzaju dyskomfort w postaci częstych wizyt nastacji paliw.

A to już wiesz?  Jak sfinansować zakup samochodu – gotówką, leasingiem, kredytem czy pożyczką?

Łukasz Karczyński, Kierownik Działu Analiz i Ryzyka

Volvo XC90 T8 to samochód, który o mnie zadbał. Podczas jazdy czułam się w nim bardzo komfortowo i bezpiecznie. Nie tylko za sprawą wygodnych, doskonale wyprofilowanych foteli z wysokiej jakości materiałów, których użyto we wnętrzu pojazdu, ale również dzięki systemom bezpieczeństwa, które wspomagają pracę kierowcy podczas jazdy. I to mnie urzekło najbardziej. Mówiąc o przyjemnej jeździe tym luksusowym samochodem, warto wspomnieć o fantastycznym nagłośnieniu. Dźwięki otaczają, przeszywają i dopełniają przyjemności z jazdy. Guziczki, przyciski, suwaki i pokrętła… na szczęście nie ma ich zbyt wiele. Za to jest duży przejrzysty panel sterowania pojazdem oraz jego funkcjami (klimatyzacja, nawigacja, tryby jazdy i wiele innych). Nie trzeba mieć zmysłu technicznego, żeby móc go efektywnie obsługiwać. Według mnie Volvo XC90 T8 to efekt konsekwentnych działań marki, na czele których stoi szeroko rozumiane bezpieczeństwo drogowe i wieloletnia praca nad wizerunkiem.
Klaudia Rodak, Marketing Manager

Volvo XC90 T8 to samochód bardzo komfortowy i luksusowy. Wygodne siedzenia, tłumienie wstrząsów, mnogość systemów bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy, a także rewelacyjny system dźwiękowy powodują, że jazda tak dużym samochodem w długie trasy to czysta przyjemność. Oczywiście wadą jest mały zbiornik paliwa w relacji do wysokich poziomów spalania, co skutkuje niewielkim zasięgiem pojazdu. Napęd elektryczny niestety nie zwiększa w znaczący sposób ilości możliwych do przejechania kilometrów. Częste wizyty na stacji benzynowej mogą być męczące i w przypadku tak drogiego auta nie chodzi tutaj o drenaż portfela. W ruchu miejskim dużym utrudnieniem jest wielkość samochodu. Ciężko jest się nim poruszać w wąskich uliczkach osiedlowych, czy na parkingu w centrum handlowym, gdzie znalezienie odpowiedniej ilości miejsca do zaparkowania w godzinach zakupowego szczytu może być trudne. Niewątpliwą zaletą samochodu jest możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na krótkich trasach, np. po mieście.
Mateusz Włoch, Analityk Finansowy

A to już wiesz?  Komisja Europejska chce ujednolić przepisy dla pracowników delegowanych w całej UE

Volvo XC90 T8 to auto wykonane z dbałością o najmniejszy detal, wyposażone w liczne systemy wspomagające kierowcę. Elektroniczni pomocnicy w aucie o tak dużych gabarytach to element obowiązkowy, chyba że posiadamy umiejętności kierowcy amerykańskiego pick-upa lub ciężarówki, ponieważ walka o skrawek miejsca parkingowego czy sprawna jazda w ruchu miejskim może zakończyć się lekcją rysowania. Osiągi, których dostarcza kompilacja 320 konnego silnika benzynowego i 87 konnego elektrycznego dają możliwość bycia niezależnym na drodze, a dzięki napędowi elektrycznemu, trasę dom – praca – dom, przy zachowaniu zasad jazdy eko, można pokonać, nie zużywając kropli benzyny.
Mariusz Fijałkowski, Kierownik Działu Obsługi Kierowców

***
O Carefleet S.A.

Carefleet S.A. jest jedną z wiodących polskich firm specjalizujących się w długoterminowym wynajmie floty pojazdów (Car Fleet Management). Spółka powstała w 2004 roku poprzez wydzielenie istniejącego w Europejskim Funduszu Leasingowym (od roku 2001) Departamentu Car Fleet Management. Obecnie w Polsce zarządza flotą ponad 13 500 pojazdów. Posiada oddziały w pięciu miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk). Carefleet S.A. należy do Grupy Crédit Agricole, obecnej w 59 krajach świata.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy