Inwestycje TADF Wyświetlacze

Wdrożenie zielonego emitera OLED 3-ciej generacji jeszcze w tym roku – Noctiluca

Wdrożenie zielonego emitera OLED 3-ciej generacji jeszcze w tym roku – Noctiluca
OLED 3-ciej generacji (TADF) o zielonej barwie, jako źródła światła tzn. rozwiązania, które świeci, ale nie jest aktywnym wyświetlaczem/ekranem. Spółka zakłada, że pierwsze na świecie, komercyjne zastosowanie najnowszej technologii OLED zostanie zrealizowane jeszcze w 2021 roku. Równolegle, Noctiluca przygotowuje się do debiutu na NewConnect w II połowie br. poprzedzonego pozyskaniem kapitału w formule oferty publicznej.

Informacja prasowa
Toruń, 5 marca 2021 r.

Noctiluca liczy na pierwsze na świecie wdrożenie zielonego emitera OLED 3-ciej generacji jeszcze w tym roku

Noctiluca, technologiczna spółka z branży wyświetlaczy, prowadzi prace z potencjalnymi klientami zainteresowanymi wdrożeniem autorskiego emitera OLED 3-ciej generacji (TADF) o zielonej barwie, jako źródła światła tzn. rozwiązania, które świeci, ale nie jest aktywnym wyświetlaczem/ekranem. Spółka zakłada, że pierwsze na świecie, komercyjne zastosowanie najnowszej technologii OLED zostanie zrealizowane jeszcze w 2021 roku. Równolegle, Noctiluca przygotowuje się do debiutu na NewConnect w II połowie br. poprzedzonego pozyskaniem kapitału w formule oferty publicznej.

Noctiluca to jeden z trzech czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji, czyli związków chemicznych w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy (telewizorów, monitorów, smartfonów, urządzeń wearables czy urządzeń VR) oraz źródeł światła (lampy). Spółka pracuje nad emiterami trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i hiperfluorescencję.

– Technologią Noctiluca są zainteresowane największe koncerny z branży wyświetlaczy, mamy zidentyfikowanych pierwszych potencjalnych klientów, z którymi prowadzimy rozmowy technologiczne i chcemy zapewnić sobie moce produkcyjne pozwalające na obsłużenie pierwszych zleceń w 2021 i 2022 roku, dlatego przyśpieszyliśmy realizację inwestycji w bazową infrastrukturę produkcyjną – komentuje dr Mariusz Bosiak, prezes zarządu Noctiluca.
Powszechne wdrożenie emiterów OLED 3-ciej generacji (TADF) w wyświetlaczach znacząco poprawi ich jakość i komfort użytkowania – m.in. przez poprawę czystości kolorów i niższe zapotrzebowanie na energię, co wydłuży się czas ich funkcjonowania po naładowaniu. Nowa generacja emiterów, w przeciwieństwie do poprzednich generacji nie wymaga wykorzystania drogich i ograniczonych zasobów metali szlachetnych (iryd, platyna) i metali ziem rzadkich w procesie produkcyjnym, co czyni je przyjaznymi dla środowiska naturalnego i pozwala na uniknięcie efektu „wypalenia” np. logo stacji telewizyjnej.

A to już wiesz?  Modern Commerce pozyska 80 mln zł z emisji akcji

– Emitery TADF są niezbędnym krokiem do przyszłych zastosowań OLED – giętkich i przezroczystych wyświetlaczy – dodaje Piotr Trzaska, koordynator B+R Noctiluca.

Środki na rozwój technologii emiterów OLED oraz rozwój mocy wytwórczych (laboratorium) pochodzić będą z kilku źródeł, w tym m.in. z przeprowadzonej w 2020 roku, zakończonej z nadsubskrypcją emisji akcji w formule private placement, w której Noctiluca pozyskała 4,2 mln zł. Akcje zostały objęte m.in. przez zarządzających funduszami inwestycyjnymi, a także – na zasadzie inwestycji kontynuowanej – przez zespoły funduszy VC obecnych w akcjonariacie.
Noctiluca podtrzymuje plany związane z debiutem na rynku NewConnect w drugiej połowie tego roku. Wejście na mały parkiet poprzedzone zostanie publiczną emisją akcji, najprawdopodobniej przy wsparciu jednej z platform crowdfundingowych.

– W ostatnich miesiącach Noctiluca trafiła na radar globalnych analityków branżowych – Absolute Reports oraz Display Supply Chain Consultants (DSCC). Nasza firma jest wymieniana jako jeden z 5 graczy na świecie pracujących nad wdrożeniem emitera OLED nowej generacji. Jest to potwierdzenie unikatowości naszej technologii w skali globalnej – dodaje Krzysztof Czaplicki, członek zarządu ds. operacyjnych Noctiluca
Według Absolute Reports oraz Display Supply Chain Consultants (DSCC) Noctiluca konkuruje z globalnymi graczami takimi jak: Idemitsu (kapitalizacja ponad 630 mln USD), CYNORA (wycena ponad 200 m USD), Kyulux (wycena ponad 200 m USD) i Universal Display Corporation (kapitalizacja ponad 11.2 miliarda na Nasdaq).

Według szacunków Display Supply Chain Consultants, rynek OLED jest wart obecnie ponad 30 miliardów dolarów i rośnie w tempie 26% rocznie.

O Noctiluca:
Noctiluca SA (New Materials) – spółka technologiczna z Torunia zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i Hiperfluorescencję, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR). Spółka nawiązała relacje biznesowe z ponad 30 podmiotami, w tym z najważniejszymi globalnymi graczami z branży wyświetlaczy. Więcej na www.noctiluca.eu

A to już wiesz?  Wzrost przychodów CDRL w I kwartale 2021 r. dzięki sieci e-commerce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy