Praca i kariera

Czym jest reworking?

Czym jest reworking?
Czym jest reworking? Popularny outsourcing, który polega na oddaniu zewnętrznemu przedsiębiorstwu zadań niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością, pozwala firmom na skupienie się na biznesie, a

Czym jest reworking?
Popularny outsourcing, który polega na oddaniu zewnętrznemu przedsiębiorstwu zadań niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością, pozwala firmom na skupienie się na biznesie, a także optymalizuje liczbę zatrudnionych osób. Do podobnych systemów współpracy należy reworking, o którym opowiada Mariusz Hoszowski, prezes firmy Smart Work.
Powierzenie kompleksowej obsługi zewnętrznym podmiotom pozwala na redukcję kosztów utrzymania kadry, która wykonuje pewne czynności tylko w określonych okolicznościach. W ten sposób działa coraz popularniejszy w Polce reworking, czyli zlecanie wykonania szeregu czynności – najczęściej na wyrobach niezgodnych – w celu przywrócenia ich do pierwotnej, odpowiedniej specyfikacji.

Poprawić, przerobić lub stworzyć
Reworking zapewnia kompleksową obsługę w obszarze kontroli jakości, segregacji, modyfikacji lub naprawy produktów dostarczanych przez klientów-dostawców. Jak mówi Mariusz Hoszowski, prezes Grupy Smart Work: „Współpraca na tym polu gwarantuje odpowiednią selekcję, sortowanie i montaż wyrobów, modyfikację lub naprawę produktów nie spełniających wymagań jakościowych oraz późniejsze pakowanie i transport pełnowartościowych towarów. Dzięki reworkingowi producenci nie muszą zatrudniać stałych i dodatkowych zasobów ludzkich na terenie swojego przedsiębiorstwa. W przypadku reworkingu nie ma również konieczności dysponowania nieruchomością i infrastrukturą techniczną do realizacji danego zlecenia.”.

Usługa reworkingu wpływa na poprawę jakości produktu, który cechuje konkretna wada wymagająca korekty. Korekta ta przeprowadzana jest przez przeszkolonych do tego pracowników przy użyciu specjalnych narzędzi. Wszystkie części lub produkty dostarczone klientowi po przeprowadzeniu reworkingu są zgodne ze specyfikacją jakościową oraz odpowiadają wymaganiom użytkowania końcowego. Należy jednak wiedzieć, że reworkingowi może być poddana każda usługa, produkt czy operacja – nie musi być to wyłącznie kontrola jakości.

Reworking – gdzie go szukać?
Reworking redukuje koszty związane z zatrudnieniem i utrzymaniem stałej kadry specjalistów. Zlecenie grupy zadań podwykonawcom umożliwia modyfikację niepełnowartościowych partii wyrobów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów procesu oraz jakości ostatecznego produktu. W przypadku samodzielnego pozyskiwania pracowników wyszkolonych w tym zakresie, proces ten może okazać się dla wielu przedsiębiorców problematyczny. Jak się okazuje, rosnący problem z zapełnianiem braków kadrowych doprowadza do sytuacji, w której przedsiębiorca narażony jest na wydłużenie czasu poszukiwania, pozyskanie gorszej jakości pracownika oraz brak opłacalności samego przedsięwzięcia.
„Wielu producentów nie posiada wystarczającej ilości wyspecjalizowanych pracowników, którzy mogliby przeprowadzić diagnostykę oraz naprawę. Dlatego w tym wypadku ratunkiem są wyspecjalizowane firmy, które na życzenie klientów sprawdzają, modyfikują lub naprawiają wyroby, a następnie zwracają gotowy towar lub półprodukt. Dzięki temu w sytuacjach awaryjnych przedsiębiorcy nie muszą zatrudniać dodatkowych osób, ponieważ przypadki, w których produkty są niezgodne z przyjętymi normami są często jednorazowe.” – mówi prezes Smart Work.

A to już wiesz?  Jak poprawić wizerunek pracodawcy? 5 cennych wskazówek

Pracodawca decydujący się więc na usługi reworkingu świadczone przez firmy takie jak Smart Work, może skorzystać z wyspecjalizowanych centrów serwisowych, gdzie na zlecenie wykonywane są zadania z zakresu przebudowy, pakowania, sortowania, kontroli jakości, modyfikacji, korekty, montażu oraz naprawy. W ramach współpracy oferowany jest również własny transport produktów objętych umową oraz badania jakościowe. „Dzięki wykonywaniu określonych zadań przez naszych wyspecjalizowanych pracowników, przedsiębiorcy decydujący się na reworking zyskują możliwość realizacji każdego projektu, nawet tego najbardziej wymagającego. W tym czasie klient może skupić się na głównych obszarach działania firmy, bez przymusu organizacji nowych stanowisk pracy.” – podsumowuje Mariusz Hoszowski.

Smart Work to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa grupa firm specjalizująca się w usługach pracy tymczasowej, pośrednictwa pracy oraz opieki medycznej. Grupa składa się z kilkunastu spółek zlokalizowanych w 10 państwach europejskich. We wszystkich z nich firma posiada licencje na prowadzenie działalności agencji pracy. Smart Work koncentruje się na zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań nawet najbardziej wymagających Partnerów Biznesowych. Z usług grupy korzystają spółki giełdowe, duże międzynarodowe koncerny, jak i mniejsze przedsiębiorstwa z sektora MSP. Smart Work realizuje zamówienia i zlecenia dla Klientów zagranicznych, działając w oparciu o najwyższe standardy etyczne i biznesowe. Jest członkiem Business Centre Club oraz Ogólnopolskiego Konwentu Agencji Pracy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy